Lokata nocna i szczegóły jej działania

Myśl inwestycyjna nie rodzi się z dnia na dzień. Powinna raczej wynikać z analiz i kalkulacji. Nie każda lokata bankowa będzie dla nas korzysta tylko dlatego że oferuje więcej procent. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Pierwszą z nich może być wypłacanie i wypłacanie środków. Banki w swojej ofercie moją propozycję wykorzystywania na bieżąco w środków natomiast w nocy to bank będzie pracował na nasze odsetki. Brzmi korzystnie prawda, lecz jeżeli to tylko możliwe trzeba upewnić się, ile środków możesz wypłacić i ile depozytu to minimum, które będzie musiało pozostać.

Jakie oprocentowanie i dla kogo.

Oprocentowanie jakie zastosowane jest w lokacie nocnej to WIBOR O/N naliczane w skali całego roku. W przypadku lokaty o takich parametrach zazwyczaj banki udzielają jej przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym i najczęściej dotyczą one bardzo wysokich kwot. Jednostka WIBOR ustalana jest każdego dnia i dotyczy rynku w naszym kraju. Przy założeniu, że posiadamy środki które chcemy złożyć na lokacie jednodniowej jest to 1000 zł. To niewielka kwota, dlatego zyski mogą po prostu być nikłe np. granica 80 gr. Najwyższą opłacalność osiągamy, kiedy posiadamy środki rzędu 500000 tyś złotych. Jeśli można dostrzec, że wybór takiej lokaty jest obecnie niszowym tematem czy warto szukać lokat y która zdeponuje nam środki z priorytetem naszej korzyści?

Poszukując tej właściwej opcji mamy do wyboru szereg możliwości. Kiedy skorzystamy z najprostszego rankingu lokat bardzo łatwo dostrzeżemy, że banki rywalizują ze sobą chcąc jak najwięcej zaoferować i pozyskać nowego klienta. Interesujące może się okazać na początku skorzystanie z porównywarek z mniejszym zakresem przeszukiwania. To co jest charakterystyczne to zakres ustawień na jakie mamy wpływ. Z poziomu strony internetowej i wbudowanego modułu porównywarki możemy wybrać kwotę jaka nas interesuje jako depozyt. Przy niektórych porównywarkach bardzo łatwo ustalić okres na jaki chcemy ulokować nasze pieniądze. Możemy spotkać takie porównywarki których zakres jest spektakularny np. od 1 dnia do 3 lat. Kiedy wprowadzimy zakres, który nas interesuje po prostu klikami szukaj i naszym oczom ujawnia się wynik.

Czas lokaty ma duże znaczenie.

W krótkim streszczeniu otrzymujemy wynik, który składa się czynników które są istotne dla lokat bankowych. Np. Maksymalna kwota jaka możemy w ramach lokaty zamrozić. Otrzymujemy również informacje o minimalnej sumie, którą możemy wpłacić. To co zainteresuje nas najbardziej to, ile procent np. po miesiącu możemy otrzymać. Ciekawym elementem może być wyszukiwanie lub szeregowanie wyników według wartości, czyli malejąco lub rosnąco. Pozwala to na szybsze działanie i celowy, precyzyjny wybór oprocentowanie jako wynik symulacji.

Tak naprawdę najcenniejsze informacje kryją się w szczegółach jakie po kliknięciu w ofertę powinny w jakieś formie się pokazać klientom. Zwróć uwagę czy oprocentowanie w lokacie jest stałe czy zmienne. W przypadku stałego masz więcej pewności, że kwota lub procent korzyści jaką zadeklarował bank nie zmieni się aż do kapitalizacji i po wybranym okresie otrzymasz zarobioną gotówkę. To co jest stosowane dla większości ofert lokat bankowych to zwiększenie kwoty oprocentowana, w miarę jak chcemy korzystać z długo falowego działania. Tak jak w przypadku jednego do miesiąca kwota oprocentowanie może wynosić 0,25% natomiast przy założeniu, że zdeponujemy środki na 3 lata procent będzie wynosił 2,80%. Właściwe analizowanie parametrów jakie ujęte są w ofertach pozwala klientom nawet nie zaawansowanym wyciągnąć konstruktywne wnioski.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.