Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego

money

Kredyt konsolidacyjny kierowany jest przede wszystkim do osób które mają zaciągnięte mniejsze kredyty, a dzięki konsolidacji mogą spłacać jedną ratę miesięcznie. Zaletą kredytu konsolidacyjnego test przede wszystkim to, że raty są zdecydowanie mniejsze, jednak nie zmienia to faktu, że kredyt konsolidacyjny jest ogólnie kredytem droższym. A wszystko za sprawa tego, że okres kredytowania zostaje wydłużony. Jednak mimo to wiele osób decyduje się na jego zaciągnięcie głównie z uwagi na to, że niższe raty miesięczne nie obciążają aż tak bardzo naszego domowego budżetu.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest zazwyczaj dużo droższe niż powszechne kredyty czyli np. kredyt gotówkowy. Jak się jednak okazuje kredyt konsolidacyjny nie jest wcale bardziej opłacalny. W ostatecznym rozrachunku okazuje się być dużo droższy ponieważ wydłużony zostaje okres jego kredytowania.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego nie ma jednego określonego progu procentowego. Produkt ten jest skierowany przede wszystkim do osób fizycznych. Jeżeli chodzi o stawki procentowe to każdy bank ustala jest sam zgodnie ze swoja polityką. Podobnie dzieje się w przypadku okresu kredytowania oraz maksymalnej wysokości kredytu jaka może zostać przyznana przez dany bank. Kredyt konsolidacyjny nie jest niczym innym jak tylko jednym dużym kredytem, na który składa się kilka mniejszych, wówczas bank w którym zaciągnęliśmy kredyt konsolidacyjny spłaca dotychczasowe zobowiązania klient pozostałym bankom. Mimo tego, że kredyt konsolidacyjny jest nieco droższy niż zwykły kredyt to decyduje się na niego sporo osób, głównie ze względu na to, że nie obciąża on aż tak bardzo domowego budżetu z uwagi na to, że rata miesięczna będzie niższa.

W jakim banku najlepiej zaciągnąć kredyt konsolidacyjny
Obecnie na polskim rynku praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, gdyż ten nowy produkt bankowy jest ostatnio bardzo popularny. Obecnie dość dużym zainteresowaniem cieszą się oferty takich banków jak BGŻ, Millenium ORAZ Getin bank. We wszystkich wyżej wymienionych bankach oprocentowanie jest najkorzystniejsze i waha się między 9,4 % a 9,9 %. Wysokość ta nie jest bardzo wygórowaną stawką. Najlepsze oferty w polskich bankach i te najbardziej dla nas korzystne dają nam możliwość spłaty kredytu konsolidacyjnego nawet przez 30 lat. W innych bankach okres ten może wynosić zaledwie 6 – 8 lat. Są też banki które dominują jeżeli chodzi o maksymalna kwotę kredytu. W banku BGŻ wynosi ona nawet 200 tysięcy złotych, w wielu innych jest to kwota do 150 tysięcy. Najmniej korzystna oferta banków w kwestii wysokości kredytu to od 1 000 do 50 000. Nie warto jednak sugerować się tylko tym który bank pozwoli nam na zaciągnięcie ja największego kredytu. Podejmując tą decyzję zwróćmy uwagę na wszystkie czynniki i elementy z których będzie składało się nasze zadłużenie.