Dlaczego banki tak bardzo nie lubią chwilówek?

kasa

Firmy pożyczkowe typu „chwilówki” są uważane za gorsze od kredytów branych w branży bankowej. Wiele osób uważa, że ??te firmy po prostu korzystają z rodzin o niskich dochodach i krzywdzą ich bardziej niż im pomagają. Stopy procentowe wydają się wysokie, ponieważ udzielają one bardzo krótkoterminowej pożyczki, która jest niewielka i zazwyczaj nie jest zbyt ryzykowna dla firmy.

Jednakże, gdybyś odnalazł pożyczkę od firmy w twojej okolicy, zobaczysz, że muszą zarabiać wystarczająco dużo, aby zapłacić własne rachunki. Firmy te muszą płacić pracownikom, czynsz lub kredyt hipoteczny oraz inne opłaty za prowadzenie działalności. Wszystkie te rzeczy sumują się, więc muszą zarabiać wystarczająco dużo, aby pozostać w biznesie. Również gdybyś porównał stawkę firmy wypłaty pożyczki z kartą kredytową, zobaczysz, że są one podobne iw niektórych przypadkach niższe. Branża pożyczek tego rodzaju również ma trudności, ponieważ branża bankowa jej nienawidzi.

Banki tak bardzo nienawidzą firm pożyczkowych, ponieważ te firmy pobierają pieniądze z kieszeni banków. Banki troszczą się tylko o swoje zyski. Nie dbają o ludzi, których obsługują. W rzeczywistości banki czasami pozwalają ludziom wejść zbyt głęboko w kredyty, ponieważ wiedzą, że mogą uzyskać z nich więcej pieniędzy.

Bank odda darmowe konto czekowe, ponieważ wie, że istnieje duża szansa, że ??ktoś wpadnie i przekroczy limit. Następnie bank pobierze prawie 30 zł za opłatę za przekroczenie limitu. Pożyczka chwilowa natomiast pozwoli komuś dostać małą pożyczkę, zwykle od 150 do 500 zł, aby móc zapłacić za awaryjny wydatek. To naprawdę obniża kwotę prowizji w rachunku bieżącym, którą bank będzie mógł pobierać od swoich klientów.

Banki również tak bardzo nienawidzą firm pożyczek – chwilówek, ponieważ banki nie mogą zdobyć tylu osób, oferując głównie kredyty długoterminowe. Wiele razy dana osoba potrzebuje niewielkiej pożyczki, aby przetrwać trudny okres, i banki jej tego nie zapewniają. Banki zazwyczaj nie udzielają pożyczki poniżej 1000 zł - tak wiele razy ludzie będą musieli uzyskać większą pożyczkę, niż musieliby, gdyby mniejsza kwota była dostępna, więcej ciekawych artykułów o finansach znajdziesz na https://www.17bankow.com/chwilowki/publikacje/144/pozyczka-pozabankowa-pod-zastaw-samochodu.