W drodze po lepszy raport kredytowy

money

Gdziekolwiek nie spojrzeć – jest coraz więcej złych wiadomości o rynkach kredytowych. To jest bardzo trudne nawet dla osoby godnej kredytu, aby go uzyskać - a tym bardziej dla kogoś z niższym wynikiem. Kiedyś to było łatwe, teraz jest ciężko. Każdy może zwiększyć swój wynik, ale to wymaga trochę wysiłku.

Dlaczego jest to aż takie istotne?

Pierwszą rzeczą, którą każdy powinien zrobić w dzisiejszych czasach jest zapisanie się pewnego rodzaju usługi monitoringu kredytowego. Wszystkie główne biura kredytowe oferują tę usługę, a także wielu dostawców zewnętrznych. Wystarczy wpisać "monitoring kredytowy" w Google, a dostaniesz ogromną listę. Ale uważaj - istnieje mnóstwo oszustów, którzy chcą wykraść informacje. Dlatego upewnij się, że masz zaufanie do firmy której masz zamiar dać tą informację. Jedno dodatkowe źródło tutaj to wystawca karty kredytowej. Większość z nich teraz będzie monitorowało historię kredytową dla Ciebie za roczną opłatą. Głównym powodem by to zrobić jest to, aby dowiedzieć się w czasie rzeczywistym, co się dzieje po wprowadzeniu zmian w raporcie kredytowym. Jest o wiele wiele łatwiej naprawić coś w czasie rzeczywistym, niż znaleźć 2 lub więcej miesięcy później, gdy przeterminowane zawiadomienie za rachunek przychodzi w mailu na koncie, którego nie otwierasz.

Od czego zacząć?

Gdy to nastąpi, firmy będą wysyłać kopię raportu kredytowego. Sprawdź każdą linię, należy upewnić się co nieco szczegółów na temat tego raportu – trzeba dowiedzieć się jak bardzo zawarta w nim informacja jest dokładna. Jeśli znajdziesz coś, co nie wygląda dobrze, zazwyczaj można zadzwonić do biura informacji kredytowej i zapytać po to, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli coś jest nie tak, upewnij się w tych informacjach u innych dużych firm kredytowych, jak również, warto zamówić kopię raportu. Czasami błąd lub (oszustwo) jest jednakowe we wszystkich 3, a czasem nie.

Co, gdy padłeś ofiarą oszustwa?

Tak czy inaczej, jeśli wykryjesz jakieś nieprawidłowości, które wskazywałyby na pewien rodzaj oszustwa, trzeba sprawdzić wszystkie 3 firmy i ich ostrzec. Jeśli okaże się, że jest to fałszywe konto, które zostało otwarte to trzeba także zgłosić się do lokalnej policji , w zależności od tego, co miało miejsce. Przedstawiciel biura kredytowego będzie w stanie powiedzieć, czy raport powinien być wykonany. Jedna wskazówka - jeśli ktoś oszukańczo otworzył konto w sklepie, czy gdzieś indziej, gdzie robisz częste zakupy, ale nie masz konta - sklep nie korzysta z tego kredytu w jakiejkolwiek formie, gdy dochodzenie jest w toku. Jeśli istnieje konieczność użycia gotówki jest trudniej udowodnić, że to nie ty, jeśli rzeczywiście tam chodzisz.

Co zrobić, by mieć lepszą historię?

Zakładając, że faktycznie sprawdziłeś swój raport i istnieją problemy, teraz czas na to, aby zwiększyć wynik. Tutaj jest kilka porad, a istnieje oczywiście wiele, wiele innych. Trzeba odnieść się do cyklu rozliczeniowego i spojrzeć na datę zakończenia. Ta data zakończenia jest ważna. To data, jaką firma kart kredytowych wiążą z kwestią zadłużenia agencji kredytowych (aka raportów kredytowych). Jest to również data której można użyć, aby obliczyć należne odsetki za okres rozliczeniowy. Więc – trzeba zapłacić rachunek karty kredytowej przed tą datą zakończenia i to pozwala na osiągnięcie 2 rzeczy: ilość uwag zgłaszanych do biura kredytowego jest mniejsza, oraz trzeba będzie zapłacić znacznie mniejsze odsetki z czasem, ponieważ odsetki będą zawsze obliczane na zasadzie niższej kwoty. Więcej na ten temat można się dowiedzieć w wybranej instytucji bankowej.